Obsługa prawna podmiotów korporacyjnych w zakresie ich struktury i kształtu zawsze była główną domeną aktywności zawodowej radcy prawnego. Kancelaria prowadzi obsługę prawną podmiotów gospodarczych z sektora produkcyjnego, stoczniowego, budowlanego, hotelarskiego i turystycznego.
Kancelaria zajmuje się zarówno zakładaniem i rejestracją spółek prawa handlowego, jak również prowadzi postępowania likwidacyjne i upadłościowe.
Prawnicy Kancelarii przeprowadzają projekty zbycia przedsiębiorstwa lub zorganizowanej części przedsiębiorstwa, w tym poprzedzające te transakcje audyty prawne (due diligence). Przeprowadzane audyty prawnej mają na celu analizę ryzyk związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą, ewaluację stanu prawnego badanego podmiotu gospodarczego oraz poprawności prawnej w jego funkcjonowaniu.
Częste zmiany przepisów prawa, niestabilne i niejasne ustawodawstwo utrudniają prowadzenie działalności gospodarczej. Z tych powodów posiadanie stałej obsługi prawnej jest konieczne. Tylko w ten sposób przedsiębiorca jest w stanie zapewnić sobie bezpieczeństwo prawne i uniknąć negatywnych konsekwencji związanych z nieznajomością przepisów prawa. W ramach stałej obsługi prawnej kancelaria świadczy pomoc prawną w bieżących sprawach, asystuje prawnie przy wdrażanych inwestycjach, jak również podejmuje się prowadzenia spraw sądowych i sądowoadministracyjnych.
Do grona kluczowych klientów Kancelarii należą spółki z branży produkcyjnej, budowalnej, transportowej i spedycyjnej oraz agencje zatrudnienia.
Wynagrodzenie z tytułu świadczenia stałej obsługi prawnej jest kalkulowane indywidualnie według potrzeb przedsiębiorcy i nakładu czasu pracy. Jest oparte – według wyboru klienta – o stawkę godzinową i rozliczane miesięcznie, jako iloczyn przepracowanych godzin i ustalonej stawki, albo ma charakter ryczałtowy.